LECZĄCA MOC GRUPY


W terapii grupowej spotykają się osoby, które łączy podobny problem. Dzięki temu w historiach innych uczestników każdy jest w stanie odnaleźć własne wątki. To pomaga uświadomić sobie dotąd nierozpoznane uczucia czy potrzeby. Dla wszystkich grupa stanowi swoiste lustro, w którym można się przejrzeć i inaczej niż dotąd zrozumieć swoje mechanizmy uzależnienia. Kolejną wartością w tej formie terapii są interakcje między uczestnikami. Dają one bezcenne informacje o sposobach funkcjonowania w relacjach. Ponieważ geneza problemów takich jak uzależnienie dotyczy zaburzeń w kontaktach z ważnymi postaciami, grupa jest najlepszym miejscem do pracy nad tym. Dodatkowo w tego rodzaju pracy to właśnie uczestnicy dają sobie wsparcie, zrozumienie, nawzajem motywują
siebie do trzeźwienia.


JAK PRACUJEMY?


Proponowana przez nas Grupa terapeutyczna dla osób uzależnionych ma charakter kameralny, liczy tylko 6-7 członków, co daje każdemu dużo przestrzeni dla siebie i zapewnia intymność. Podstawą pracy w grupie jest rozmowa. Proces terapeutyczny opiera się na doświadczeniach uczestników, które dzięki działaniu terapeuty służą leczeniu. Członkowie grupy zdobywają odpowiednią wiedzę na temat uzależnienia i jego mechanizmów oraz własnego funkcjonowania, co
następnie przekłada się na praktykę, czyli wprowadzanie realnych zmian w życiu. Terapeuta kieruje grupą m.in. poprzez koncentrowanie uwagi każdej z osób na tych wątkach i tematach, których podjęcie jest niezbędne w przebiegu leczenia. Sesje grupowe są uzupełniane terapią indywidualną, jeśli pacjent podejmie taką decyzję.

 

 

 

DO KOGO KIERUJEMY NASZĄ OFERTĘ?


Proponujemy udział w grupie osobom dorosłym rozpoznającym u siebie problem z używaniem substancji psychoaktywnych, czyli alkoholu, leków, narkotyków.
To dobre miejsce do pracy terapeutycznej dla wszystkich, którzy…
* wiedzą o swoim uzależnieniu i pragną je przerwać.
* podejrzewają, że mogą być uzależnieni i chcą przyjrzeć się temu, jaką rolę substancja odgrywa w ich życiu.
* potrzebują dowiedzieć się, jak dobrze funkcjonować w trzeźwości, jak ją utrzymać i zapobiegać nawrotom.


CZAS I MIEJSCE


Grupa terapeutyczna dla osób uzależnionych obejmuje 12 cotygodniowych sesji, z których każda trwa 2,5 godziny. Decyzja o udziale stanowi zobowiązanie do obecności na każdym spotkaniu – jest to podstawą indywidualnego procesu leczenia i ma znaczenie dla wszystkich uczestników grupy.

Sesje odbywają się w każdą środę od godziny 18:30 do 20:00 w Pracowni Psychologicznej Personaliti w Warszawie, al. Jana Pawła II 11 (p. IX).

Rozpoczęcie zaplanowane jest na środę 11 października.

 

KOSZT


Cena konsultacji do grupy terapeutycznej to 220 PLN (60 minut).
Jedna sesja grupowa (2,5h) kosztuje 150 PLN przy jednorazowej płatności za wszystkie spotkania (1800 PLN).
W przypadku opłaty w formie trzech comiesięcznych rat cena wynosi 170 PLN za sesję (trzy raty po 680 PLN).

Serdecznie zapraszamy na konsultację wstępną

Jeśli chcesz zarezerwować termin lub dopytać o grupę możesz to zrobić na kilka sposobów.
Zadzwoń do nas: +48 577 002 188 |
Napisz  e-mail: kontakt@personaliti.pl


lub skorzystaj z formularza


Skontaktujemy się najszybciej jak to możliwe